MUDr.Martin Müller
ordinace Tradiční Čínské Medicíny


www.nextlife.cz                                       


 
     
Home
Ordinace
Léčebné metody
Co léčíme
Ceník
Kontakt
Mapa stránek
Partneři-odkazy
 
     

Máš-li v úmyslu
se obrodit,
čiň tak každý den.

               ( Konfucius )

 

 

 
KONTAKT

MUDr.Martin Müller
Váňova 3225
272 01 Kladno
mobil: +420 774 732 258
www.nextlife.cz

 
     
Ordinace - Dva světy medicíny

Dva světy medicíny

 

Pro optimalizaci a dosazení maximálního efektu léčby a pro rozhodování o vhodnosti léčby TCM přihlížíme na stav pacienta i z hlediska západní medicíny. Využíváme znalosti vyhodnotit lékařské, laboratorní, rentgenové nálezy a i ostatní výsledky z klinických vyšetření, které si pacienti přinášení s sebou.

Tradiční čínská medicína je komplexní zdravotní systém zahrnující akupunkturu, bylinnou léčbu, čínskou masáž tuina, cvičení qigong, dietetiku podle pravidel TCM a životní styl.

Tradiční čínskou medicínu chápeme jako alternativu k západní medicíně tam, kde je konvenční medicína neúspěšná nebo jednostranně zaměřená.

 
     

Zatímco západní medicína je pyšná na své nejnovější výdobytky,
 čínská medicína se opírá o zkušenosti staré více než 4000 let.

 
 

Tradiční čínská medicína zaujímá v posledních dvou desetiletích díky své vysoké účinnosti stále významnější postavení po celém světě. Neustále narůstá počet zemí světového společenství, které uznávají její pozici v plejádě dalších světových medicínských systémů. V současné době se stala jedním z nejmocnějších medicínských systémů na světě, její metody léčby využívá bezmála polovina obyvatelstva planety.

Systém léčby v tradiční čínské medicíně v žádném případě není pouhé mechanické přijímání léčiv TCM. Z po-hledu tradiční čínské medicíny nelze pacienta plně vyléčit jen "pilulkami a jehličkami", protože samotnými těmito prostředky nelze obnovit harmonii jedince ani jeho soulad s okolním světem. Čínská medicína je celý komplex metod, kterými se léčí tělo a zároveň i duch. Velká pozornost se věnuje dietetickým pravidlům a rozumnému způsobu života.

 
   

Tradiční čínská medicína je způsob života lidského jedince.
Úspěšná léčba závisí na aktivním přístupu pacienta
k získání ztracené rovnováhy a návratu harmonického stavu,
tj. zdraví.

 
 

© 2012   MUDr. Martin Müller - ordinace TCM