MUDr.Martin Müller
ordinace Tradiční Čínské Medicíny


www.nextlife.cz                                       


 
     
Home
Ordinace
Léčebné metody
Co léčíme
Ceník
Kontakt
Mapa stránek
Partneři-odkazy
 
     

Život plyne tak rychle,
že než zjistíme,
kde jsme,
už jsme zase někde jinde.

                     ( z Číny )

 
 
KONTAKT

MUDr.Martin Müller
Váňova 3225
272 01 Kladno
mobil: +420 774 732 258
www.nextlife.cz

 
     
Co léčíme - Anti-aging

Anti-aging
 
Odstranění vrásek-léčebná kůra
 
Omlazovací techniky v tradiční čínské medicíně patří do rámce učení Yang Sheng Fa – učení o pěstění života. Tato oblast propojovala různé léčebné metody a dělila se na dva hlavní směry – péči o vnitřek a péči o vnějšek. Druhému směru  dominovaly omlazovací techniky, zaměřené na obličej. V průběhu mnoha staletí tento obor shromáždil nepřeberné množství zkušeností, ze kterých můžeme čerpat i dnes při péči o moderního člověka a jeho neustále se stupňujících požadavcích po "dokonalé" kráse.
Obličej je zrcadlem našich vnitřních orgánů, a proto tradiční čínská medicína, jako celostní medicína, vychází i u omlazovacích technik z nauky o pěti prvcích a následném ovlivňování toku energie qi v těle.
 

 

 

 

Krása uvnitř i navenek

Je třeba léčit nejen "větve",
ale hlavně "kořeny" zdravotního problému.

 

 

 

 
Ve staré Číně se kráse a oddálení příznaků stáří odjakživa věnovala velká pozornost. Konfuciánská etika dokonce přikazovala, aby člověk vypadal zdravě a ten, komu se v tváři začaly rýsovat vrásky, nebo na hlavě šedivět vlasy, se vůči ní významně prohřešil.

Odstranění vrásek je založeno na celostním přístupu k řešení zdravotního a estetického problému. Zahrnuje jak ošetření "vnějšku" – odstranění vrásek, tak ošetření "vnitřku" – tj. léčbu kořenů, nebo-li příčin, proč vrásky vznikají. Léčbou těchto příčin může být např. úprava funkce ledvin, jater či zažívacího traktu. Díky těmto postupům nahlíží tradiční čínská medicína s úsměvem na snahy o opravu "pouze" zevnějšku bez zásahů a vyladění vnitřku.

K ošetření vrásek se používají miniaturní akupunkturní jehly, kdy se vráska "vyšije" desítkami jehliček, které do ní zavedou krev, energii qi a celkově zvýší metabolismus, což má za následek stimulaci vazivových buněk (fibroblastů), které produkují kolagen a elastin a tak vytlačují  vrásku "zespodu nahoru".
Systémová léčba, ošetření "vnitřku", zahrnuje řešení příčiny tvorby vrásek a skládá se jak z fytoterapie, užívání bylinných směsí, tak úpravy jídelníčku, tj. individuálně vyvážené stravy dle TCM.

Výsledkem výše uvedených postupů je pleť pevnější s lepším svalovým napětím, se staženějšími póry, se zlepšenou cévní a lymfatickou cirkulací, hluboké vrásky se výrazně zatahují a malé postupně mizí.

Nejčastěji se pomocí těchto omlazovacích technik řeší vrásky, povadlá pleť, kruhy pod očima, váčky pod očima, citlivá pleť, akne, atd.
 

 

Samotné ošetření vrásek akupunkturou probíhá ve většině případů jedenkrát týdně a celková kůra sestává z 6 až 15 sezení. Délka kůry je závislá na "hloubce" onemocnění a estetického deficitu. Ošetření je vhodné pro všechny věkové kategorie, ženy i muže, je neinvazivní a nebolestivé.
Po ošetření je obvyklé, že je pleť několik hodin více prokrvená, načervenalá. Je to normální důsledek zvýšené krevní cirkulace v obličeji. Jen vyjímečně se mohou v místě vpichu akupunkturní jehly dočasně objevit drobné hematomy, modřinky, které brzy samovolně zmizí.

Závěrem můžeme konstatovat, že nás tyto omlazovací techniky ze staré Číny nezbaví přebývající kůže nebo špatného tvaru našeho nosu, ale určitě nám pomohou s léčením jak "kořenů", tak "větví" našich vrásek a ostatních estetických problémů, které nám do našeho obličeje "přináší" čas.

 

 

 

Čas nezastavíš

 

 

 

© 2012   MUDr. Martin Müller - ordinace TCM